Annyiszor halljuk ezt a szót, és annyi, de annyi intelmet olvashatunk, hogy olykor már csak azért se figyelünk ezekre. Aztán beüt valami, akár az IR, akár más, és kénytelenek vagyunk komolyan venni. Így vagyunk mindannyian, gondolj csak bele egy napodba:
Reggel kapkodás, útközben venni valamit gyorsan, aztán odabent az irodában elfelejtesz ebédelni, vagy kiugrasz valahová a közelbe. Nem mondom, hogy mindenki így eszik napközben, de azért elég sokan magukra ismerhetnek ezekben a szokásokban. Délután szintén rohanás (már ha nem túlóráztál), a gyerekekért, és estére főzni is kellene, végül este 8 körül sikerül vacsorázni is, és el is telt a nap. Vagy, ha még fent maradsz, akkor csak kellene valamit nassolni, mert utolért, hogy alig ettél egész nap (általában ilyenkor sem répát rágcsálsz).
Ahogy arról írtam is, tudom, hogy sokan, sőt, egyre többen megnézzük, mit mikor mennyit fogyasztunk, ugyanakkor nem olyan nagy ördöngösség ez, mint ahogy ezt gondoljuk. Lássuk, hogyan is lehet elkezdeni a tudatosabb táplálkozást:
Nulladik pont: Mérd fel, hogy eddig miket csináltál. Hol vásároltál, és milyen ételek kerültek az asztalra. Bármi is történt eddig, az úgy volt jó, de most lehet akár jobb, minőségibb is, ugye? Hányszor szoktál egy nap enni? A napot kávéval kezded, vagy reggelizel? Mikor eszel utoljára, és napközben hányszor eszel? Érdemes egy étkezési naplót írnod, hogy meglásd. Sokat fog segíteni (tehát itt nem a bűntudatkeltés a cél, csak az, hogy rávilágítsunk arra, hogy ha van változtatni való, akkor azzal te is szembesülj).
Ez csak öt olyan tanács, amelyeket bármikor megfogadhatsz. Ehhez társul a mozgás, rendszerezettebb napirend, programok, ahol a kikapcsolódás is teret kap, és a mérleg is hamar a jó barátunkká válik.
Az egészséged fontos lehet, s ez által az étkezés is az.