Ínycsiklandozó smoothie almából és kiwiből

2019-09-16

Hozzávalók: 

  • 1 db közepes alma;
  • 2-3 db érett kiwi;
  • ½ kávéskanál fahéj (elhagyható);
  • 4x édes az édesítéshez (ízlés szerint);
  • 3-4 dl tej / növényi tej.

Miért ezt a két gyümölcsöt válaszd? Mert mindkettő olyan vitaminokban gazdag, melyek számunkra, IR-esek számára szükségesek. S a mondás szerint is: „Napi egy alma az orvost távol tartja.” Rostban gazdag, antioxidánsokat, C- és E-vitamint tartalmaz. Felszívódása kedvező.

A kiwi a C-vitaminon kívül K-vitamint és káliumot is tartalmaz. (a K-vitamin meg a D-vitamin felszívódását segíti). 

Elkészítés: az almát és a kiwit meghámozom, pépesítem. Hozzáadom a fahéjat, pici édesítőt (ha a gyümölcsök elég édesek, édesítő nem is szükséges), a tejet és az egészet összeturmixolom. Cukormentes zabkeksszel ideális kisétkezésre. (20-25 gramm CH) Poharakba öntöttem és kiültem vele a délutáni napsütésbe.

Te is érintett vagy IR-rel vagy PCOS-sel?

Az IR-kézikönyv segítség lehet minden érintettnek: akkor is, ha most derült ki, hogy IR-es vagy és akkor is, ha már így élsz évek óta.
Letöltöm!
calendar-fulldinnercrossmenuindent-increase